Zakładanie oraz pielęgnowanie ogrodów

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest zakładanie ogrodów, którym zajmujemy się na zlecenie klientów prywatnych oraz przedsiębiorców z Opola i okolicznych miejscowości. Zadanie to obejmuje realizację takich prac, jak:
• zaplanowanie terenu zielonego – opracowanie projektu, który będzie uwzględniał nie tylko Twoje oczekiwania i wymagania, ale przede wszystkim warunki glebowe i inne potrzebne roślinom do życia oraz estetycznie wpasowywał się w otoczenie,
• wykonanie prac ziemnych, w tym zrobienie wykopu pod zbiornik wodny, jeśli chcesz go mieć,
• przygotowanie instalacji elektrycznej i systemu automatycznego nawadniania – to m.in. rozprowadzenie podziemnej części instalacji do podlewania i oświetlenia w ogrodzie oraz montaż zewnętrznych elementów, np. zraszaczy,
• wykonanie nawierzchni – może być np. z kamienia, czy kostki brukowej,
• zbudowanie małej architektury – w tym nawet założenie oczka wodnego,
• nasadzenia roślinne – kwiatów, krzewów, drzew,
• założenie trawnika – z rolki lub siewu.
Polecamy inwestycję w system automatycznego nawadniania, gdyż jest to rozwiązanie bardzo praktyczne oraz ekonomiczne i warto je uwzględnić podczas zakładania ogrodu. Pozwala zaoszczędzić czas i wodę na podlewanie terenu zielonego, a do tego gwarantuje roślinom odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju.
Jakie jeszcze usługi świadczymy, oprócz zakładania ogrodów w Opolu?
Nasza firma z Opola pomaga zarówno tym klientom, którzy dopiero planują stworzyć zielony zakątek wokół domu, jak i tym, którzy już go mają.

Oferowane przez nas zakładanie oraz pielęgnowanie ogrodów obejmują takie usługi jak:

a) przygotowanie nowego ogrodu
Pomagamy w zakładaniu ogrodów od podstaw, zgodnie z projektem wykonanym wcześniej lub możemy sami wykonać projekt i go zrealizować. Sianie trawy, trawnik z rolki, system nawadniający, nowe nasadzenia, żywopłoty, opaski ogrodowe plastikowe lub z kostki brukowej i wiele, wiele innych prac w nowym ogrodzie.
b) modernizacja już istniejący ogrodów
Masz już ogród, ale chciałbyś coś zmienić, powiększyć trawnik, zrobić nowe rabaty, dodatkowe nasadzenia, oczko wodne, płynąca rzeczka, opaska plastikowa lub z kostki brukowej? Tym się zajmujemy. Zadzwoń, przyjedziemy, porozmawiamy i upiększymy Twój ogród
c) pielęgnacja ogrodu
wiosenne i jesienne porządki w ogrodzie to nasza działka, trzeba przyciąć istniejące krzewy, żywopłoty i zrobić ogólne porządki wiosenne (jesienne) to jesteśmy do dyspozycji. Doradzamy, przycinamy zgodnie z zasadami, formujemy żywopłoty czy drzewka.
d) sadzenie roślin
dodatkowe nasadzenia, zakładanie nowych rabat, sadzenie duży drzew, przesadzenia roślin w inne miejsce w ogrodzie. Chcesz coś przesadzić, dzwoń!!!

Zakładanie ogrodów Opole